Aktivity darcov

Slovenčina

25.3.2015 - Študenti sa stretli s afganskými utečencami
Na Obchodnej akadémii v Prievidzi sa uskutočnila ďalšia beseda v rámci projektu „smevškole“. Žiaci našej školy sa stretli s dvoma mladými Afgáncami - utečencami z Afganistanu.

26.11.2014 - S obchodnou akadémiou už 7 rokov
Práve v tomto predvianočnom období sa žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi znova rozbiehajú zbierku na podporu Farahnaz a malého Basira.

21.8.2014 - Všimol si nás aj časopis MAMAMA
„Vždy ma zaujímali osudy ľudí a viem, že je mnoho krajín, kde sa žije oveľa ťažšie ako u nás. Tento spôsob sa mi zdal najvhodnejší“, vraví pani Katarína, ktorá už  5 rokov finančne podporuje až 3 deti. Viac v letnom čísle časopisu.

1.3.2014 - Vďaka slovenským darcom sme poslali do Afganistanu peniaze, ktoré umožnia 26 deťom navštevovať školu počas nasledujúcich 12 mesiacov.
V marci 2014 sme sa rozlúčili so Sahilom a Nelofer, ktoré vďaka Vám úspešne ukončili strednú školu.

13.1.2014 -  Ako sa budú mať afganské deti v roku 2014?
Napriek všetkému si myslíme, že Afganistan potrebuje pomoc a bežní ľudia si to veľmi vážia. Vzdelanie je to najdôležitejšie, čo môžme odovzdať. Robíme to už 10 rokov a chceme v tom aj naďalej pokračovať.

22.12.2013 - Žiaci 2.A triedy Obchodnej akadémie v Prievidzi už 6-krát organizovali zbierku pre afganské deti.
Spolu s priateľmi Obchodnej akadémie tak pomôžu zabezpečiť vzdelávanie na ďalší rok pre pre 13–ročnú Farahnaz Sayed Khan Agha. Viac sa dozviete v nasledujucom článku.

6.5.2013 článok v denníku Pravda o spustení našej webovej stránky
Denník Pravda oslovil 4 dlhoročných podporovateľov nášho adopčného programu, výsledkom čoho bol tento článok.

26.3.2013 Evanjelická spojená škola v Martine ukončila tohtoročný sociálny projekt
Na Evanjelickej spojenej škole je už tradíciou pomáhať iným prostredníctvom rozličných projektov. Tento raz sa rozhodli podporiť sociálny projekt zameraný na podporu vzdelávania mladých ľudí v Afganistane. Prostredníctvom výstavby Inštitútu odborného vzdelávania v meste Charikar, v provincii Parwan budú môcť chlapci získať vyššie odborné vzdelanie v oblasti poľnohospodárstva a dievčatá v oblasti manažmentu a žurnalistiky. Okrem toho deti vyhotovili množstvo darčekov, ktoré sme deťom z nášho programu odovzdali minulý týžden.

15.5.2012 Slovenské školy podporujú vzdelanie afganských detí

„Najskôr sme diskutovali, ako by sme vedeli peniaze získať. Zavrhli sme poskladať sa , a teda pýtať peniaze od rodičov ako spôsob, ktorý by bol rýchly, ale vlastne by sme zodpovednosť presunuli na iných. Hľadali sme, čo by sme vedeli vyrobiť. Decká navrhli  výrobu náramkov, svietnikov, pečenie koláčikov, robenie cukrových jabĺčok a  usporiadanie benefičného koncertu. Stretali sa aj žiaci rôznych tried popoludní, vždy niekto aktivitu zastrešil, vyhlásil v školskom rozhlase, vyrobil plagát... Len na jabĺčkach, ktoré robili šiestaci s triednou učiteľkou Silviou Hill zarobili 59 €. Osmička vypekala koláčiky, medovníky a predávala ich počas veľkej prestávky. Zistili sme, že Kevin Gajdoš pomáha svojej mame zdobiť medovníky, a že je na ne veľký odborník. (...) O projekte sme napísali do Novodubnických zvestí článok. Poslúžil nám aj ako pozvánka na koncert a do nášho stánku na vianočnom  trhu.“ Jana Kramárová, riaditeľka súkromnej základnej školy v Novej Dubnici

„Pre mňa najväčšie prekvapenie bolo, keď už ďalší deň prváci priniesli peniaze. Postupne, bez dohovárania, po 2 týždňoch sme mali pozbierané peniaze. Žiaci sa ma vypytujú, kedy uvidia fotografiu nášho adoptovaného spolužiaka a kto to vlastne bude (chlapec alebo dievča). Ešte som nezažila takú súdržnosť medzi našimi žiakmi. Som veľmi rada, že som ten mail prečítala a začala niečo neobvyklé (pre nás) s našimi učiteľmi a žiakmi. Dúfam, že niekoho tým potešíme.“
Katarína Válentová, zástupkyňa riaditeľky, SOŠ Grešákova Košice